David Lammy brit külügyminiszter szerint az Ukrajnának szállított nagy hatótávolságú nyugati rakéták oroszországi célpontok elleni bevetésének engedélyezéséről szóló döntés előtt meg kell vizsgálni, hogy ez hozzájárul-e vagy sem az orosz hadsereg visszaveréséhez.
Megékezett Keir Starmer brit miniszterelnök Washingtonba, ahol Joe Biden amerikai elnökkel tárgyal. A találkozó során valószínűleg eldől, bevethetik-e az ukránok a szigetország által átadott Storm Shadow robotrepülőgépeket oroszországi célpontok ellen - írja a Reuters.
A brit és amerikai vezetők pénteken kulcsfontosságú találkozót tartanak Washingtonban az ukrajnai háborúval kapcsolatban. A megbeszélésen várhatóan olyan terveket vitatnak meg, amelyek lehetővé tennék Ukrajna számára, hogy nyugati rakétákkal oroszországi célpontokat támadjon. A találkozót Putyin sem hagyhatta szó nélkül - írta a Politico.
A Bloomberg értesülései szerint a szeptember 24-én esedékes ENSZ-közgyűlésig a nyugati hatalmak nem hoznak döntést arról, hogy Ukrajna használhat-e orosz területek ellen nyugati gyártmányú, nagy hatótávolságú rakétákat. Egy volt ukrán tisztviselő csütörtökön Pekingben arról beszélt, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán és Hszi Csin-ping kínai elnök már a jövő hónapban személyesen találkozhat egymással. Az egyik vezető orosz héja, Szergej Karaganov egy interjúban azt mondta, szigorítani kellene Oroszország nukleáris doktrínáján, és akár egy NATO-országra is kisebb nukleáris csapást mérhetnének anélkül, hogy atomháború robbanna ki. Dmitrij Medvegyev volt orosz elnök pedig arról posztolt, hogy hiperszonikus rakétákkal süllyesztené a tengerbe Nagy-Britanniát.
Antony Blinken amerikai és David Lammy brit külügyminiszter szerdán Kijevben járt, ahol többek között arról tárgyaltak Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, hogy lehetővé tehetik Ukrajna számára, hogy mélyen orosz területeken mérjen csapást ATACMS, illetve Storm Shadow rakétákkal.
Az Egyesült Államok újabb jelentős pénzügyi támogatást nyújt Ukrajnának az orosz invázió elleni küzdelemben. Antony Blinken amerikai külügyminiszter szerdán, kijevi látogatása során jelentette be a több mint 700 millió dolláros segélycsomagot - írja a Reuters.
Az ukrán fővárosban, Kijevben szerda délután több mint 30 percig tartó légiriadó zavarta meg Antony Blinken amerikai és David Lammy brit külügyminisztert, valamint más nyugati tisztségviselők látogatását - írja a Reuters.
Az előző napokban futótűzként terjedt végig a világban, hogy Teherán ballisztikus rakétákat adott át Oroszországnak, hogy Moszkva azokkal támadja Ukrajnát. Az Army Recognition szerint ez a lépés hozhatja el Ukrajnának a régóta áhított döntést, hogy használhassák az amerikai ATACMS rakétákat oroszországi célpontok ellen is.
Az Egyesült Államok külügyminisztere, Antony Blinken kedden bejelentette, hogy Oroszország ballisztikus rakétákat kapott Irántól, és várhatóan heteken belül beveti azokat Ukrajnában. Blinken londoni sajtótájékoztatóján azt mondta, ez a lépés szélesebb értelemben is veszélyezteti Európa biztonságát.
Antony Blinken amerikai külügyminiszter izraeli tárgyalásai után a médiának adott hétfői nyilatkozatában bejelentette, hogy Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök megerősítette számára, hogy Izrael elfogadja az amerikai áthidaló javaslatot a gázai tűzszünetre és túszalkura, s most ezt az iszlamista Hamász terrorszervezetnek is meg kell tennie.
Antony Blinken amerikai külügyminiszter elhalasztotta közel-keleti útját, amely eredetileg kedden kezdődött volna - jelentette az Axios a hétre tervezett gázai tűzszüneti tárgyalások előtt.
Az Egyesült Államok szüneteltet csaknem 100 millió dollárnyi támogatást Georgia (Grúzia) számára a kormány által a közelmúltban hozott intézkedések miatt - jelentette be Antony Blinken külügyminiszter szerdán.
A Biden-kormányzat hétfőn bejelentette, hogy újabb, jelentős segélycsomagot küld Ukrajnának. Az összesen 1,7 milliárd dollár értékű támogatás főként rakétákból és lőszerekből áll - írta meg a CNN.
A venezuelai elektori tanács Nicolás Maduro regnáló elnököt nevezte meg a választások győztesének. Az ellenzék szerint választási csalás történt - írja a Washington Post.
Az Egyesült Államok és Japán a katonai együttműködés elmélyítéséről döntött a Kína, illetve Észak-Korea jelentette fenyegetések tükrében.
Az Egyesült Államok vasárnap Tokióban magas szintű biztonsági tárgyalásokon mutatja be Japán katonai parancsnoki struktúrájának jelentős átalakítását, valamint az ázsiai szövetségesével való védelmi kapcsolatok elmélyítését célzó intézkedéseket - közölte egy amerikai tisztviselő. A lépés célja, hogy a két ország hatékonyabban tudjon reagálni a Kínából és Észak-Koreából érkező növekvő fenyegetésekre - írja a Reuters.
Legfeljebb 26 ezer aláírást adtak le.
A budapesti memorandumnak keserű tapasztalata van a kelet-európai ország számára.
Friss híreink a válságról percről percre.
Leszavazta a parlament a hadiállapot kihirdetését.
Több mint százan fertőződtek meg.
Megjöttek a részletes harmadik negyedéves GDP-adatok.
Érkeznek még hitelminősítői döntések.
Alakul az új magyar gazdasági vezetés.